Augsto Maksu Konferences Kā Bizness. Vai tām ir Vērtība?

Vai jūs kādreiz esiet apmeklējuši kādu konferenci? Vai iesiet izvērtējuši šīs konferences Vērtību un noderīgumu jums? Vai lektors bija tāds, kuru cerējāt dzirdēt un redzēt?konferences

Samērā lielu pieauguma tendenci šodien var novērot dažādu iespēju industriju rīkotas dārgas konferences. Dažādi tirgotāji un interneta mārketinga censoņi to jau ir darījuši gadiem. Viņi sapratuši, ka ar prasmīgi  izveidotu standarta runu un ar, ap sevis Eksperta oreola radītu pasākumu, konferences veidolā, var nopelnīt labu naudu. Tiek prasmīgi izveidots priekštats, ka apmeklējot dārgās konferences jūs iegūsiet Vērtību ar kuras palīdzību varēsiet atrisināt savas finansiālās problēmas.

Vai tiešām tas tā ir? Vai tas ir labāk kā jūs Google paserfosiet pa šo pašu tēmu un, bieži vien, ar to pašu lektoru?

Īstenībā jau nu nē. Vienīgā atšķirība būs tā, ka  jutīsieties tā itkā esat panākuši lielu sasniegumu ar to, ka esat apmeklējuši Dārgu Konferenci. Jūs būsiet bijuši vienā telpā ar cilvēkiem, kuri arī ir tērējuši lielu naudu, neatkarīgi no tā vai ir kāds reāls guvums no tās kopā pasēdēšanas vai nav.

Vai tiešām ir gudri tērēt grūti sūri nopelnīto naudu šim konferences pasākumam?

Varbūt ir vērts paskatīties un paskaitīt € ciparus un padomāt?

Droši vien salīdzinot ar lielvalstīm, šie € vai $ nav nemaz tik šausminoši augsti, bet tik un tā, nav jau tik mazi, ja saskaitām ne tikai dalības maksu, bet citus gandrīz vai obligātos tēriņus:

 • Transports un ceļa izdevumi. Latvijas mērogos tas nebūtu sevišķi ievērojams, pieņemsim € 30;
 • Viesnīca. Konference trīs dienas, ņemot Rīgas cenās, ap € 50 x 3 dienas = € 150,(ļoti pieticīgi). Neba jau jūs dzīvosiet pie brālēna, esiet taču atbraucis uz “biznesa marketinga” konferenci;
 • Ēšana un Martini/aliņš, nu bez € 100 nekā;
 • Laiks, kurā arī jūs neapmeklējiet pamatdarbu (šeit neiet runa par darba komandējumu, kur viss, izņemot martini/beer, ir apmaksāts), tātad 3 dienas, rupji ņemot €50/dienā;
 • Nu, un varbūt ne naudas izteiksmē, laiks, ko esat prom no ģimenes ar iespējamām, pēc martini/beer, sekām.

Tātad summā ap € 430 plus pašas konferences maksa ap € 100 dienā, pavisam ap € 730.

Pieņemsim, ka jūs rēķinieties ar šādiem izdevumiem cerībā, ka gūsiet neatsveramas zināšanas, kas pats par sevi tiešām ir reāla Vērtība.

Cilvēkiem gribās domāt ka, ja viņi iegūs no šīs konferences vienu vai pat divus  zelta vērtus zinības graudus, tad ar to jau vien ir vērts to apmeklēt.

Šim spriedumam negribētos piekrist.

Šādus tīrradņus jūs katru dienu variet iegūt un par BRīVU. Lūk kaut vai viens šāds padoms (varbūt tas kaut nedaudz atvēsinās jūsu izsalkumu tērēt paša grūti sūri nopelnīto nadu):

PAMATĪGS DARBS=SANIEGUMI

Par cilvēkiem, kuri ir uz skatuves.

Reti kurš no tiem ir tāds, kas pelna naudu ar to par ko jums stāsta. Viņu ienākumu avots lielākoties ir būt uz skatuves, skaisti runāt pasākumos kā šis. Bieži vien tie ir cilvēki, kuriem kaut kādā veidā nav izdevies tajā sfērā gūt panākumus par ko jums skaisti deklamē. Viņi runā par teorētiskajām idejām, kuras varētu nostrādāt, nevis par to, kur viņam ir reālas praktiskas iemaņas uz kuru bāzes ir ģenerēts taustāms naudas ienākums.

Īstenībā šis konferenču runas ir iekonsērvēts, labi apstrādāts no psihologu puses, pasākums, kuru, par labu samaksu, var darīt ikviens, kurš  nebaidās no publikas un kam padodas runātprasme. Labi pelnošs pasākums.

Kāds tad izskatās, teiksim Interneta Mārketinga konferences modelis. Šis viennozīmīgi ir tikai un vienīgi-BIZNESS un PEĻŅA. Nekas cits.

Konferenču rīkotāji reklamē to kā pasākumu, kas palīdz cilvēkiem, bet īstenībā, tas tiek rīkots tikai un vienīgi lai piepildītu savas kabatas ar skanošo. To pat varētu iedalīt ne visai godīgā pasākumā, kurš apzināti māna vērtīgu,noderīgu zināšanu meklētājus.

Šie censoņi spriež apmēram tā, ja nu kāds ir tik stulbs ka maksā par kaut ko, tad tā ir viņu pašu vaina…vai, ja cilvēki vēlas par kaut ko maksāt, tad to vajag izmantot.

…Cilvēki kuri apmeklē konferences lielākoties ir izmisumā

Patiesībā tam  nevar piekrist. Cilvēki kuri apmeklē konferences lielākoties ir izmisumā. Tas ir apmēram tā, kad azart spēlētājs liek savus pēdējos € 500 cerībā vinnēt un atdot parādus. Konferences rīkotāji tieši uz šādiem cilvēkiem arī liek likmes.

Un tā ir galvenā problēma.

Varam pakalkulēt tādas hipotētiskas konferences ieņēmumus.

Ieņēmumi

Dalības maksa: €1oox3 dienas=€ 300

Vietu skaits:200x€300=€ 60000

Konferences rīkošanas izdevumi

Lektors vai runas vīrs: ļoti mainīgs lielums, bet ap € 2000

Konferenču telpas īre: € 2000

Uzskates materiāli:€ 1000

Citi izdevumi:€ 5000

Nu vēl varētu būt dažādu ar partneru un reklāmdevējiem saistītie izdevumi ap 20%

Tātad izdevumi ap € 22000

Nu ko, € 38000 par trim dienām Latvijas mērogos! Nav slikti.

Parasti šīs konferences izskatās tik svarīgas, ka nevienam pat prātā neienāk doma, ka jūs tiekat čakarēti. Vienkārši no jums tiek nokāsta nauda par kaut kādām publiski pieejamām informācijām, tikai skaisti un gudri skanošā izteiksmē.

Pirms jūs nākamreiz grasīsieties investēt savus € 700+ topošajā konferencē, padomājiet, ko varētu izdarīt par šo naudu, tā vietā, lai tikai ziedotu to runas vīriem, kuri to dara tikai ar vienu nolūku, lai dabūtu tavu naudu.

Katru reizi, kuru jūs apmeklējiet kādu no šiem pasākumiem, jūs padariet kādu citu bagātāku. Šī ir ļoti vāja investīcija jūsos pašos un jūsu biznesā.

Bieži vien šo pašu informāciju jūs variet atrast YouTube, kur tie paši lektori (pareizāk gan būtu aktieri) to deklamē par brīvu velti. Vienīgā atšķirība būtu tanī svarīgumā, ko jums liek izjust iztērētā nauda. Apkārt jums ir tādi paši apmuļķotie, bet visi liekas tik iedvesmoti un svarīgi ar mapītēm rokās.

Dažs labs pēc šāds konferences varbūt arī nāks pie prāta un, izvērtējot reālu guvumu (ne guvumu), sapratīs par feiku. Lielākā daļa gan jau cielēs acis uz nākošo, jo nodomās, ka ar vienu dārgo konferenci ir par maz, nepietiek zināšanas, neko nesapratu. Tas jau arī ir viens no konferenču rīkotāju prasmīgi veidotajiem āķiem. Uzķert jūs, lai pēc pusgada, labāk pēc pāris mēnešiem tādu pašu baru sastaptu atkal un atkal.

Kāds varētu iebilst, bet šeit ir tik daudz cilvēku ar līdzīgām domām un centieniem, tas ir sakaru dibināšana un tā tālāk.

Teorētiski jums it kā būtu taisnība, un arī praktiski kaut kas līdzīgs arī nedaudz notiek, it sevišķi pie alus/martini glāzes vakarā, viesnīcas bārā. Cik tas ir paliekošs? Domāju minimāli.

Varbūt tomēr reālos kontaktus un biznesa sakarus varam veidot ar tāda mūsdienās neatsverama un lieliska rīka vai lietas kas saucas INTERNETS?!

Neiedomājami lieliskas, darbojošās un veiksmīgas lietas un sakari tiek veikti ar šo silikona vadiņu un cauruļu starpniecību.

Cilvēki rada un organizē biznesu tiešsaistē katru dienu. Tas nav viegls darbs, un tas prasa atbilstošu izglītību, apmācību un izturību.

Ar visu šo teikto, es nedomāju reālas apmaksātas apmācības, kuras organizē un apmaksā kāds bizness ar mērķi apmācīt esošos un potenciālos darbiniekus, lai veicinātu savu biznesu. Tas īstenībā ir Win-Win pasākums, kur labumu gūst abas puses.

Par šādu pasākumu var uzskatīt arī ikgadējo Wealthy Affiliate konferenci Las Vegasā. Tur viss ir apmaksāts, pat lidojums turp un atpakaļ no jebkuras vietas pasaulē ar dzīvošanu 5 zvaigznēs. Tur satiekas profesionāļi un apmainās ar savām zināšanām. Par to sīkāk un kā to izdarīt un kas tur notiek var aplūkot šeit.

2 Comments

 1. Ivo

  Sveicināt, šeit atkal Ivo!
  Izlasot jūsu rakstu, es pagriezu atpakaļ savu pieredzi šajā jautājumā un tiešām jāsaka, ka tā arī ir. neesmu bijis daudzās konferencēs, bet vienu atceros. Tas bija diezgan sen 90-gadu sākumā. Tā bija klasiskā MLM, jeb piramīdas shēma. Latvijā tad vispār tas bija jaunums un sabāzt batonus mums lohiem nebija problēmas. Braucām ar pašu apmaksātu autobusu uz Ungāriju. Trīs dienas šlipstēs gājām uz lepnu konferenci, riktīgi vakaros nokodām, kopā iztērēju ap 2000 dolāriem un rezultāts bija nulle. Precīzi kā jūs aprakstījāt.
  Ivo

  Reply
  1. Andrejs (Post author)

   Labvakar Ivo!
   Tās MLM jeb Piramīdas, kuras tu minēji, ir arī sastopamas šodien. Šie censoņi gan ir palikuši daudz izmanīgāki ( kuat gan ne vienmēr). Reizēm ir jābūt samērā zinošam lai atšķirtu tās no daudz maz reāliem naudas pelnīšanas iespēju piedāvājumiem internetā.
   Kā jau daudzkārt esmu minējis, tad Partner Marketings (affiliate marketing) ir viens no godīgiem un reāliem ,bet ne viegliem, veidiem kā var gūt reālus ienākumus darbā internetā.

   Reply

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.