Atslēgvārdu Meklēšana

Lai pēc iespējas veiksmīgāku virzītu savu web lapu uz meklētāju sistēmu pirmajām rindām, ir pēc iespējas jāseko noteikumiem un jāveic SEO (search engine optimization) jeb meklētāju sistēmas optimizēšanu.

Interneta mārketingā, kā jebkurā biznesa sfērā, ir noteikti savi principi kā labāk darboties. Viena, ja ne pati labākā Interneta Marketinga zināšanu, padomu un tehnisko rīku bāze internetā atrodama ir Wealthy Affiliate (turīgi Partneri)

Tātad viens no veiksmīgas SEO īstenošanas ir veidot savu saturu tā, lai pēc iespējas veiksmīgāk lapa tikta atrasta interneta džungļos. Ir jānoskaidro vārdi vai frāzes, kuras cilvēki meklē jūsu izvēlētajā nišā. Šos vārdus sauc par AtslēgVārdi vai angliski Keywords. Jūs varētu uzreiz iebilst, ko tur daudz domāt.

Teiksim, mana web lapa ir par GPS suņu sekošanas sistēmām (GPS trackers for dogs). Tātad arī atslēgvārds ir tāds pats. Jā, pareizi, tas arī ir galvenais KW un, ja vēl tas ir iekļauts pašā domēna nosaukumā, tad ir izdarīts labs solis SEO.

Šis ir jūsu galvenais KW, bet, ja tas tiks lietots par daudz, tad google krabji to ātri vien atkodīs un tas apgriezīsies pret jūsu lapas reitingu.

Nedrīkst saturs būt piesātināts ar vienādiem KW. Ir jāatrod atbilstoši saturam citi meklēti atslēgvārdi. Un vēl, ļoti svarīgi lai šie KW būtu konkurētspējīgi. Ar to es domāju, lai tie būtu meklēti, bet tai pašā laikā nebūtu ar lielu konkurenci un piesaistītu pietiekamu apmeklētāju skaitu (traffic).

Var jau arī nemeklēt un rakstīt tikai par tēmu sevišķi neiespringstot par spēcīgu atslēgvārdu iesaistīšanu. Interneta mārketingā ir tāds termins LSI (Latent Semantic Indexing). Tas ir atbilstoši tematam atslēgas vārdu lietošana, bet kas nav tiešais atslēgavārds. Šo LSI lieto Google algoritmi balstoties uz lietotāju ieradumiem un noteiktiem šabloniem.

Samērā nesaprotami, ja? Bet nesarežģīsim uzreiz visu. Kā jau minēju, variet lietot savu galveno KW un rakstīt saturu ar un ap to, tad jau tas LSI vairāk vai mazāk nostrādās pats no sevis un Google tārpi būs paēduši.

Lieta, kāpēc tomēr ir nepieciešama atbilstošu atslēgvārdu meklēšana ir sekojoša faktorā. Varbūt nedaudz vienkāršoti es to izklāstu, bet, tas, lai būtu saprotamāk.

Tātad, jūs esat lieliski ticis galā ar savas web lapas galveno, jeb starta ievada lapu un tā saturu. Tanī tiek iesaistīta galenā KW frāze un tā tiek apaudzēta ar atbilstošu saturu, super! Bet, ar vienu rakstu par tēmu ir par maz. Jūsu gara darbam ir jābūt pēc iespējams daudz atbilstošas tēmas saturam un, respektīvi, atkal atbilstošiem atslēgvārdiem, kurus cilvēki meklē un ar ko var ģenerēt pēc iespējas lielāku trafficu.

Beidzot esam pietuvojošies sākuma tēmai- atslēgvārdu meklēšana.

To var veikt manuāli un par to jums nebūs jātērē neviens cents. Metodes kā to darīt ir samērā plaši aprakstītas interneta ārēs. Viens no populārākajiem varētu būt Google Keyword Tool jeb atslēgvārdu plānotājs. Tas ir bezmaksas un  jums tikai ir jāizveido savs konts.

Īstenībā šī metode samērā labi strādā, bet, tas aizņem samērā daudz laika, ir iespēja kļūdīties, jābūt pieredzei, tātad laiks, lai pienācīgi to apgūtu. Uz ko es jūs vedu, uz to, ka eksistē samērā daudz Keyword tools, jeb atslēgvārdu meklēšanas programmu.

Šeit gan atkal mēs sastopamies ar ļoti izplatītiem viltus (Scam) piedāvājumiem. Taisnības labad gan jāsaka, ka nav tā, ka visi šie rīki būtu metami misenē. Tomēr tie maksā naudu un jāskatās, lai tā nebūtu iztērēta velti.

Konkrēti teikšu par sevi. Tā kā es šo Interneta Marketinga darbošanās sāku jau astoņus gadus atpakaļ, tad arī nedaudz esmu apaudzis ar visādiem tooliem un programmām. Man no iepriekšējiem gadiem vēl Windows datorā darbojas Market Samurai, MNS (micro niche finder) un Traffic Travis.

Neiedziļināšos detaļās, bet teikšu tā, ka MNS manā adsensu mikrolapu epopejā darbijās daudz maz korekti un atpelnīja izdoto naudiņu lieliski. Ja runā par Market Samurai, tad tas ir gana sarežģīts ar, manuprāt, daudzām liekām opcijām un nevajadzīgu datu ģenerēšanā.

Es to šodien gandrīz vairs nelietoju, jo esmu apstājies pie tāda rīka kas saucas Jaaxy. Spēcīgs, vienkāršs un, galvenais, darbojošos rezultātus dodošs atslēgvārdu meklēšanas rīks. Dabiski, ka ne par velti, bet, nauda ieguldītā, strādā uz visu klapi.

Nākošajā rakstā es mēģināšu nedaudz konkrētāk par to kā izvēlēties keyword tool.

3 Comments

 1. Aivars

  Labdien! Ar interesi izlasīju jūsu rakstus. Es atvainojos ka rakstu šeit, kur pašlaik vēl nav satura, bet neatradu lapās vietu kur to izdarīt. Atdzīšos, ka man gandrīz nav nekādas pieredzes interneta naudas lietās, bet man ir vēlme un laiks. Ar angļu valodu samērā normāli. Nodzīvoju UK 6 gadus. Es jau palūkojos tanī wealthy affiliate mājas lapā un izskatās sakarīgi. Es labprāt uzdotu jums personīgas dabas jautājumus. Neatradu e-mail adresi.
  ar cieņu
  Aivars S

  Reply
  1. Andrejs (Post author)

   Sveiks Aivar! Man neviltots prieks, ka tevi ieinteresēja tas ko rakstu. Jā, es mēģināšu izlabot par to komentāru iespēju sitās lapās, kaut kur kaut kas jāpamaina. Nu ko, ar English tev ir ok un arī ar pārējo būs kārtībā. Es tikai gribu vēlreiz akārtot to, ka šī nodarbe nav Easy money un reāli taustāmi rezultāti nāks ar laiku, pamatīgu strādāšanu un vēl dažādiem subjektīviem faktoriem. Wealthy Affiliate ir lieliska vieta, kur par reālu padomu tev nekas nav jāmaksā. Jo būsi aktīvāks pašā community, jo tas pilnīgi jūtami atspoguļosies arī uz tavas weblapas reitingu. Es tikko šo lapu sāku un nav daudz kas vēl pieslīpēts, arī info par kontaktiem, bet tas drīzumā būs. Uz priekšu!

   Reply
  2. Andrejs (Post author)

   Sveiks Aivar šovakar!
   Nu rediz, nepagāja ne nedēļa un arī šinī lapā parādījās saturs. Kā sokas, vai neesi vēl nobriedis mesties izaicinājumam? Man vakar ir pirmais reālais sekotājs, kurš ir Wealthy Affiliate rindās. Cik noprotu arī šis zēns vēl minstinās, bet tas ir tikai normāli.
   Ja ir kādi jautājumi, raksti PM
   admin@godigsdarbsinterneta.com

   Reply

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.