Scam Trauksme

Varbūt sākšu ar vaicājumu tiem, kuri ir jau kādreiz mēģinājuši kaut kādā veidā nopelnīt naudu ar interneta palīdzību. Tātad esat mēģinājuši darboties Interneta Mārketinga jomā, bet nekas prātīgs nav sanācis. Labākajā gadījumā bez sāpīgiem naudas zudumiem, bet, varbūt arī kāda iespaidīgāka summa ir ieguldīta. Sāpīgi, nepatīkami, bet, uzskatiet to par ieguldījumu jūsu zināšanās un nākamajā online biznesā.
Scami ir ļoti plaši izplatīti

Pilnīgam jauniesācējam būs paveicies, bet nebūtu bijis slikti tomēr vajadzēja paložņāt par scam alertscamiem lai saprastu to būtību? Es lietošu šo anglisko terminu SCAM. Šis jēdziena nozīme ir afēra, māns vai viltus, bet varbūt arī labi atbilst latviskais BLEFS. Scami ir ļoti plaši izplatīti. Tie reizēm robežojas ar krāpšanu un ASV tas var pat ir krimināli sodāms, bet tur ir nianses.

Kā tad atšķirt Scam no reālas un godīgas lietas?

Runāsim par internetā piedāvātajiem produktiem. Šeit par tādiem galvenokārt ir uzskatāmi digitālie informācijas nesēji, kā e-mācibas, kursi, grāmatas, kā arī dažāda veida online apmācību programmas un , par ko, agrāk vai vēlāk, tiek pieprasīta samaksa.

Nereti Scam var būt arī kāda fiziska lieta. Es no personīgās pieredzes varu dot piemēru kas ir saistīts ar, daudziem tautiešiem tik populāro, ķīniešu interneta veikalu AliExpress. Nekad neiegādājieties tur Apple aksesuārus, kuri ir saistīti ar elektroniku. Konkrēti neviens usb vads nestrādās ilgāk kā līdz, teiksim iPhone iOS, nākamajam atjauninājumam. Tā ir viennozīmīgi izmesta nauda.

Tātad jūs esat mēģinājuši veidot online biznesu, bet puzlis nu nekādi neliekas kopā. Mēģinājāt vienu-blefs, otru-blefs, bet jūtat, ka varat un, galvenais, gribat. Ko darīt?

Kā var zināt vai tas ir PAREIZAIS ?

Es pēc savas pieredzes teikšu tā, man ilgu laiku nebija kāds kas pareizi parāda kā, kas un ko ir jādara. Jūs vaicāsiet – Kā var zināt vai tas ir PAREIZAIS ? Piekrītu, un tāpēc pirmais nosacījums ir, vai produkts tiek piedāvāts ar tā bezmaksas testēšanas režīmu un , ja tiek tad cik tas ir reāli izbaudāms un pārbaudāms.

Tas ir apmēram tā kad vēlaties iegādāties jauno iPhone vai Samsung viedtālruni. Tev ir samērā plaša iespēja to kādā no oficiālajām tirdzniecības vietām notestēt. Ja tas apmierina, tad krāj naudu, vai ņem uz nomaksu un baudi šos tehnikas sasniegumus.

Vēl viena lieta uz ko bieži vien mēs tā kā paļaujamies un mūs iedrošina, tas ir , ja tiek piedāvāta 30 vai 60 dienu garantija un, ja nepatiks, tad dodiet atpakaļ un  netiks uzdoti nekādi jautājumi.

Vai tad, ja tev saka, ka ir garantija, tad nav riska?

30 Day, No Questions Asked Guarantee.”

“60 Day, Bullet Proof Guarantee.”

Kā jūs varat ticēt šiem solījumiem, jebkurš jums to var onlainā piedāvāt neuzņemoties  nekādu atbildību. Vai tad, ja tev saka, ka ir garantija, tad nav riska ka šis produkts paliek uzreiz labs?

Šeit būs nedaudz padomi no kādiem produktiem vajadzētu turēties pa gabalu, vai nu tiesām ļoti rūpīgi papētīt atsauksmes  (reviews);

–       Ja jums tiek piedāvāts kāds informatīvs produkts (grāmata, CD, DVD) un parasti tie ir samērā ar augstu cenu, tad noteikti jāparūpējas par originalo iepakojumu, kas praktiski ir nu ļoti grūti izdarāms. Šeit es domāju, ja jūs grasīsieties sūtīt šo atpakaļ. Tātad, ja garantijas noteikumos šādi ir aprunāts, neiesaku uz tādu produktu iekrist;

–       Ja konkrētajai kompānija ir daudzas sliktas atsauksmes;

–       Tādi piedāvājumi, kuriem cenas ir lielākas par $500. Šie produkti piedāvā “money back guarantee”, bet, lai jūs tos $$ dabūtu atpakaļ, tas var būt ļoti grūts process. Parasti tādus info produktus tirgo ar starpnieku vai partneru (affiliate) palīdzību un, teiksim, ja konkrētais apmācības kurss internetā tiek piedāvāts, piemēram par $857, tad šeit tā attiecība var būt ka $450 paņems affiliate bet pārējo pats tirgotājs. Kā jūs domājat dabūt atpakaļ $857?;

–       Ļoti populārā online digitālo produktu tirdzniecības vieta Clickbank. Ļoti liels atgriezto (refund) produktu skaits ap 60%. Pats esmu tur agrāk šo to iegādājies un pāris reizes arī pieprasīji refund. Tur gan ar to nebija problēmas. Tas galvenokārt šeit ir domāts ar Make Money produktiem;

–       Un vēl ir samērā aizdomīgi, ja produkta pārdošanas lapā (sales page) tiek liels uzsvars likts uz to pašu ”Money Back Guarantee”. Tas tā kā jau iepriekš jums liek ieskatīties potenciālajā nākotnē, kad jums tas nebūs derīgs un būs vēlme atgriezt naudu. Ja tiek tirgots produkts ar garantiju, bet bez iespējas ielūkoties, kas tas par fruktu ir, turieties pa gabalu.

Kā jau augstāk minēju, APPLE (lai man piedod Samsung, Sony vai LG cienītāji) ir viena no veiksmīgākajām kompānijām. Tā ir pārliecināta par savas produkcijas kvalitāti un bez jebkādiem ierobežojumiem dod jums iespēju veikalā spēlēties ar jauno iPhone vai MacBook kaut visu dienu.

varētu darīt Godīgu darbu Internetā

Bet, mēs šeit neesam lai pirktu iPhonus. Mūs interesē kvalitatīva informācija jeb apmācības programma kā varētu darīt Godīgu darbu Internetā. Pašreiz eksistē tikai viena kompānija internetā kura piedāvā  šādu iespēju tā ir Wealthy Affiliate.

Melošu, ja teikšu, ka zinu visu plašo IM (internet marketing) piedāvājumu un nianses. Es arī vēl daudz ko mācos un jāmācās būs visu laiku. Tur jau ir tas kaifs šeit, ka tu vienlaikus mācies un arī jau dari reālu darbu par ko maksā naudu.

——————————————————————————————————

Es būšu ļoti pateicīgs, ja jūs izteiksiet savas domas, pārmetumus, ietekumus un jautājumus. Zem raksta ir vieta kur Jūs variet atstāt savus komentārus. Ko līdz  vien man būs brīvs brīdis, es centīšos atbildēt un padiskutēt.

Ar cieņu,

Andrejs

2 Comments

 1. Andris

  Labdien! Man patīk Jūsu rakstīšanas stils. Saprotami un bez pierastajiem, šīs tēmas rakstītāju bieži vien nesaprotamajiem terminiem. Es arī nedaudz darbojos interneta marketinga jomā, bet nekādu dižu naudu neesmu nopelnījis. Ir kaut kas ar Adsensiem, bet maz. Es ieskatījos tanī jūsu ietektās programmas mājas lapā, izliekas ka tiešām sakarīga, bet kā varu būt pārliecināts, ka tas strādās?
  Paldies!

  Reply
  1. Andrejs (Post author)

   Sveiks Andri!
   Viss pareizi un par adsense arī. Ar to var nopelnīt,bet ir daži beti. Latvijā par adsensiem neko dižu nedabūsi, es domāju ar wep lapām latviskajos saitos par adwords reklāmām tiek maksāts maz, tāpēc arī adsensiem atlec kapeikas. Ja ir maksājoša niša angļu valodā, tad ir okei. Taču es gandrīz vairs nelieku adsense kodus jaunajās authority lapās. Ar affiliate marketing (kaut vai ar to pašu amazon.com) reāli var vairāk $$. Tas viss ir ļoti sīki un detalizēti izklāstīts Wealthy Affiliate.

   Reply

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.