Vai var Reāli Pelnīt Internetā ar Google AdSense?

Sāksim skatīt, kādā veidā ir iespējams pelnīt internetā no mājām vai pat sēžot uz celma mežā.

Varbūt es nesakārtošu svarīgumu vai potenciālās peļņas gūšanas iespējas kārtībā, bet ar kaut ko ir jāsāk. Sākšu ar Google AdSense, tāpēc ka man, vismaz pašlaik, šis Interneta Mārketinga pelnīšanas veids, ir vispazīstamākais. Lai nodemonstrētu, es ieliku arī šinī lapā savu AdSense kodu, un reklāma ir tieši zem šīs rindiņas.
Klupdams krizdams es kaut kur ap 2008. gadu pievienojos Mirconiches Adsense Course un vēl dažām apmācības programmām, kur arī guvu  reālās iemaņas kā veidot weblapas, trikus un knifus. Savulaik man onlainā bija ap 50 EMD (Exact match domains vai tieša atslēgas vārda domēna nosaukums). Uz speciāli AdSense optimizētas WordPress tēmas tika veidoti nelielas interneta vietnes. Neskaitāmos veidos mākslīgi radīti linki (saites uz citām weblapām) un dažādi citi, ne visai tīri, paņēmieni, lai tiktu Google, Bing un Yahoo augšgalā.

Un arī tiku. Viss notikās līdz kāda apmēram 2013. Gada pavasarim. Māte Google atvēra savu zoodārzu un ar Panda, Pingvīnu vai Kolibri (algoritmu nosaukumi) dalību, mani saiti sāka pazust no pirmās lapas un, vēlāk vispār nebija vairs atrodami. Tas, galvenokārt bija saistīts ar neatbilstoša vai kopēta satura esamību un to pašu linku vai saišu nekorekta lietošana.

Samērā vienkāršoti sakot, Google sāka, vai turpināja, aktīvu cīņu par labas kvalitātes interneta satura atbalstīšanu, bet visādu viltīgo triku, apkarošanas. Rezultātā, lai tiktu interneta meklētāju mīlēts, ir un būs jāpieliek lielākas pūles un darbs, bet, esmu pārliecināts, ka vērtība šim darbam būs daudz lielāka un paliekošāka.

Gribēju tikai pāris vārdus, bet sanāca bišķi vairāk. Ar šo es gribēju apgalvot to, ka ar šo veidu reāli var pelnīt internetā.

Kas ir Google AdSense?

Es mēģināsu ļoti populārā veidā, Interneta Mārketinga guru varbūt šur tur iebildīs, to izklāstīt. Tātad AdSense ir Google reklāma jūsu weblapā. Tava blogā vai interneta vietnēs tiek ievietots (tu pats to izdari, vai ar kāda spraudņa palīdzību) html kods. Google roboti izložņā tavu lapu un, atbilstoši tēmai, ievieto  savu reklāmu.

 Šī reklāma var būt tikai teksta, teksta un attēla vai tikai attēla formā. Jūsu gara darba apmeklētāji noklikšķina uz šo reklāmu un tavā AdSense kontā ieripo kāds € daudzums. Principā elementāri Vatson, vienkārši un bez liekas piepūles.

Jā izklausās jau nu tiešām elementāri, bet ir vairums beti.

Sākšu ar to, cik tad daudz Google jums ir gatava samaksāt? Šis lielums ir samērā svārstīgs. Visiem saprotamā € veidā tas varētu būt no 0.01 € līdz pat 20 € par vienu klikšķi. Man rekords bija 15 €. Izklausās supper, klikš, klikš  un var uz darbu neiet, Leiputrija!

Sorry Guys and Gulls, viss nemaz nav tik rožaini kā liekas.

Rodas jautājums, no kādas kabatas Google izvelk tos eirikus, lai mums maksātu?

Google savu lielāko peļņu gūst no AdWords programmas (apmēram 70%). Tas ir, ka reklāmas devējs maksā Google par to, lai izvietotu savu reklāmu pirmajās lapās atbilstoši meklētajam atslēgas vārdam.

Piemēram banka maksā € 1000 lai uz aprunātiem noteikumiem uz noteiktu laiku izvietotu reklāmu par American Express Kredītkartēm. Lai dabiskā, naturālā ceļā, veicot weblapas optimizāciju jeb SEO (search engine optimization) šī reklāma nonāktu augšgalā, ir jāpieliek samērā lielas pūles. Konkrētajā gadījumā runa iet par kredītkartēm un tas ir ļoti augstas konkurences lauciņš. Tātad, lai, iedrukājot atslēgas vārdu “amerikan express kredītkarte” tieši jūsu konkrētā reklāma un produkts būtu cilvēku acu priekšā ir divas iespējas, pamatīgi strādāt un izveidot, Google ļoti mīlētu, interneta vietni, vai atvērt maciņu un maksāt par AdWords reklāmu.

adsense un adwords

Kā tas strādā? Banka (vai Pēteris un Anniņa) samaksā €€ par reklāmas izvietošana> Google AdWords programmas algoritmi izvieto šo reklāmu vietās kuras atveras iedrukājot “American Express Kredītkarte” vai kā citādi>cilvēks, kurš meklē šo, noklikšķina uz šīs reklāmas>reklāmas devēja € 1000 paliek par, nu teiksim € 5 mazāks>Google paliek par €5 bagātāks. Nu kaut kā apmēram tā.

Mūs tēma ir par AdSense, bet es te pa AdWords?

 Patiesībā šīs divas programmas iet roku rokā. Dabiski, ka G ir ieinteresēts lai vairāk klikšķinātu uz AdWords reklāmām, tāpēc arī daļu no reklāmdevēju naudas atdod AdSense kodiņu īpašniekiem. Nu piemēram, par tām pašām kredītkartēm, ar vienu klikšķa ienesīgums  ASV var sasniegt pat līdz $ 30. Varat iedomāties kādas summas maksā kredītkaršu izsniedzējbanka  Google par reklāmu!

Kā jau minēju, var likties, ka ļoti vilinoši viegls godīga darba internetā  naudas pelnīšanas instruments. Bet ne viss ir tiks spoži un gludi, kā var likties.

Kāpēc un kādi te varētu būt?

Pats, mūs visvairāk interesējošais faktors ir Nauda. Šādus, manis augstāk minētos, ciparus par klikšķa cenu, var gūt tikai ļoti augstas konkurences sfērā, kā bankas, drošības sistēmas, farmācija, juridiskie pakalpojumi, veselība un citi.

Lai tiktu ar savu mājas lapu un augstas konkurences atslēgas vārdiem Google pirmajā lapā, nemaz jau nerunājot par pirmo trijnieku, ar vienkāršu blogu nepietiks. Ir jāpieliek milzīgs darbs un jāveido pamatīgu interneta vietni, ko vienatnē izveidot īsā laikā, gandrīz nav iespējams.

Paliek iespēja meklēt mazāk konkurējošu tēmu un censties tur. Bet tur jau € cipars ko potenciāli varat sagaidīt no viena klikšķa, būs ievērojami zemāks. Lai gan, ja jums būs trafiks jeb apmeklētāju skaits, teiksim 1000 dienā un katrs 10-ais noklikšķinās uz jūsu € 0.20 vērto AdSense reklāmiņu, tad matemātiski € 20 ir jūsu kontā.

Arī nav peļami, bet, bet jums ir jādabū tie 1000 apmeklētāji un, ticiet man, tas nemaz nav tik viegli. Lai augšgalā tiktu ir pastāvīgi jārada kvalitatīvs saturs, ir jāpatīk Google. Vienu vārdu sakot, ir jāstrādā, pamatīgi.

Vēl par AdSense runājot. Latvijas tirgus ir mazs un konkurence, salīdzinot ar ASV, ir samērā niecīga. Tātad, arī AdWords reklāmu izmaksas nav lielas un arī par AdSense jums G neko daudz nemaksās. Var būt izņēmumi, bet Latvijā tiešām, ar šo interneta pelnīšanas veidu, tas nevarētu būt kā pamata virziens lai pelnītu naudu internetā.

Ja esiet izveidojis lielisku weblapu vai blogu un ieguvis cienīgu apmeklētāju skaitu, tad tā ir Vērtība un, pareizi to izmantojot, varēsiet šo vizuāli saturisko virtuālo dārgumu, pārvērst par skanošu vai čaukstošu reālu labumu € izskatā.

Viens no šādiem naudas pelnīšanas veidiem internetā ir Partnermārketings vai Affiliate Marketing. Par to mans redzējums nākošajā rakstā.

P.S.

Es aizmirsu pateikt , ka līdzīgi Google AdSense strādā arī tādas reklāmas programmas kā-

  • Media.net
  • Kontera.com
  • Infolinks.com
  • Chitika.com

1 Comment

  1. Raivis

    Kur varu ar jums sazināties, ir pāris jautajumi!

    Reply

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.