Drons Kā Lietderīgs Laika Kavēklis COVID-19 Karantīnas Laikā.

Kādu trīs mēnešus atpakaļ es iesāku rakstīt un dalīties savā nelielajā drona pilota pieredzē. Konkrētāk DJI Mavic 2 Zoom drona vadīšanas, fotografēšanas un filmēšanas prasmes apgūšanā.

Kā jau solīju, es mēģināšu turpināt iesākto rakstu sēriju.

Šoreiz gan es varbūt atkāpšos no sava veida hronoloģiskās pieredzes izklāsta, jo…?! Jo visa pasaule ir nopietna izaicinājuma priekšā.

Ir COVID-19 vīrusa pandēmijas laiks.

Šis raksts daudz nebūs par manām iemaņu progresu lidojot ar dronu, bet varbūt vairāk par savu attieksmi pret pašreizējo krīzes situāciju. Lai gan es neizslēdzu, ka šur tur konteksts var būt būs ar to saistīts.

Tātad, šodien ir 2020.gada 16. maijs un turpinās COVID-19 pandēmijas periods.

 Latvijā kopš 12.marta ir izsludināts Ārkārtas Stāvoklis, kurš pagaidām ir pagarināts līdz 9. jūnijam

Situācija attīstās un mainās ļoti strauji. Bija periods, kad bija ieviesti samērā stingri ierobežojumi-

“Lai pēc iespējas attālinātu vai novērstu brīdi, kad Covid-19 izplatība Latvijā kļūtu nekontrolējama, tā pārslogojot veselības aprūpes sistēmu, no svētdienas, 29. marta, tiek noteikti vēl stingrāki pulcēšanās ierobežojumi ne tikai publiskās vietās, bet arī privātos pasākumos. “Divi – divi,” tā ir vienkāršā formula, kas līdz ārkārtējās situācijas beigām jāpatur prātā ikvienam, preses konferencē norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Tas nozīmē, ka turpmāk vienlaikus pulcēties atļauts tikai pa diviem, bet vietās, kur cilvēku ir vairāk, stingri jāievēro divu metru distance.”

https://lvportals.lv/skaidrojumi/314674-nosaka-stingrakus-pulcesanas-ierobezojumus-covid-19-izplatibas-apturesanai-2020

Neiedziļinoties detaļās, kurus jūs visi (es tā ceru) ziniet, sabiedriskā izklaide un dažādi pasākumi praktiski ir apstādināti. Daudzi ir karantīnā vai pašizolēšanās stāvoklī. Arī tie, kuri nav tiešā veidā (es, vismaz pašlaik, arī) šīs sērgas ietekmēti, ir spiesti sēdēt mājās. Daudzi mēģina strādāt savu maizes darbu attālināti, ja ir tāda iespēja. Viena daļa (es tai skaitā) ir spiesti doties uz darbu fiziski. Vis neapskaužamākajā situācijā ir darbu pazaudējušie un pašnodarbinātie, kuri, savas nodarbošanās specifikas dēļ, ir spiesti pārtraukt savu biznesiņu paliekot vispār bez iztikas līdzekļiem.

Valsts solītais atbalsts? Kāds kaut ko jau dabūs, bet lielai daļai tas būs daudz par maz, vai vispār nekas, lai noturētos gan fiziskai gan psiholoģiski.

Kā situācija attīstīsies ir samērā grūti prognozēt. “Spečuku” viedokļi ir pilns internets, kuri bieži vien ir samērā pretrunīgi. Vieni spriež ka vasarā jau varēs uzelpot nedaudz brīvāk, bet citi par to, ka tas vilksies pat piecus gadus. Mans skatījums nu galīgi nesakrīt ar pirmo, kaut gan es pa dzīvi esmu samērā optimists.

Ko darīt mājās sēžot? Visādus psiholoģiskos un praktiskos padomus var sameklēt Google, vai atverot Facebook (lielākā daļa LV iedzīvotāji tomēr tieši vai pastarpināti izmanto šo sociālo platformu), tur var sastapt dažādus ieteikumus. Es domāju, ka daudzi no tiem ir arī loģiski un saprotami. Cits jautājums, vai šie padomi ir praktiski pielietojami katra individuālā situācijā.

Daudzi iesaka sakārtot māju vai bardaku garāžā, palasīt grāmatu (es arī to beidzot grasos izdarīt) un citus noderīgus mājas darbiņus.

Var mēģināt šo piespiedu mājās sēdēšanu izmantot arī lai pamēģinātu nopelnīt kādu €€€.

Īstenībā visa šī weblapa vairāk vai mazāk ir par manu pieredzi, kā godīgi nopelnīt internetā.

Nepateikšu neko jaunu par to, ka cilvēki samērā skeptiski skatās uz dažādiem naudas gūšanas veidiem internetā. Es lielā mērā piekrītu šādam viedoklim, jo tiešām nav nemaz tik daudz godīgu veidu kā pelnīt onlaine. Piena upes un vieglas naudas gūšanas piedāvājumi 100% ir blefs.

Nav vieglas naudas pelnīšanas opcijas internetā. Ir darbs, godīgs un samērā smags darbs, bet ne neiespējams. Tas arī nav-nauda jau rīt, bet gan pamatīgas strādāšanas pasākums.

Negrasos atkārtoties un pārstāstīt kā un kas ir jādara, ar ko varētu sākt un tīri praktiski padomi, tas viss samērā detalizēti ir aprakstīts šinī vietnē godigsdarbsinterneta.com

Vienīgais ko gribētu atkārtot. Lai mēģinātu izveidot un vēlāk monetizēt (pievienot naudas gūšanas mehānismus) savu weblapu, ir jāsaprot, ka būs jāraksta (es galīgi to nemācēju vai negribēju mācēt no sākuma), vajadzētu nebaidīties par savām angļu valodas prasmēm, tas mūsdienu tehnoloģijas laikmetā vairs nav gluži nepārvarams slieksnis.

Par valodām runājot. Daudzi kaunas no savām kļūdām, it sevišķi, kad kāds tipa English eksperts  pabijis Anglijas zemeņu laukos, sāk tevi kaunināt par to. Vai nu atkal kāds(a) klasiskās valodas gramatikas iekalējs sāk sprēgāt ar Past Perfect vai Future in the Past lietošanas niansēm. Neņemiet kauninošos izlēcienus galvā, ja tie ir palīdzoši un iedrošinoši, tad OK.

Tātad, izdomājiet par ko varētu rakstīt, kas varētu būt pieprasīts, iegādājieties savu weblapas nosaukumu un uz priekšu. Kā to izdarīt arī ir pilns internets ar dažādiem padomiem. Ņemiet vērā ka ikviens daudz maz vērtīgs padoms, agrāk vai vēlāk ir par naudu.

Tas ir pilnīgi normāli, jo arī ir bizness vai mēģināšana kaut ko nopelnīt tiešsaistē.

Es iesaku šo Wealthy Affiliate Platformu jeb Universitāte. Visas detaļas var izlasīt šinī lapā.

Kā jau bija atzīmēts rakstā, tad vēl viens veids kā var mēģināt tikt pie papildus kapeiciņas ir DRONS jeb bezpilota vadāmais lidaparāts.

Jābūt godīgam un jāpiekrīt, ka vairums līdzcilvēku samērā skeptiski skatās uz šo nodarbi. Vairumā gadījumu tas ir saistīts gan ar neziņu, masu psihozi vai arī ar nacionālajām īpatnībām. Piekritīsiet, ka skaudība (letiņu it sevišķi) ir samērā izplatīta cilvēku īpašība. Tā nu tas ir, bet nav jau arī galīgi slikti.

Ar drona palīdzību mēs varām ieraudzīt tādas bildes un video, ko vēl pavisam nesen parasts mirstīgais praktiski nevarēja redzēt. Lai kaut ko nobildētu no augšas vajadzēja tikt pie helikoptera vai līdzīga aparāta un, tas ir ļoti dārgi un pat ne vienmēr iespējami.

Tagad šāda iespēja ir gandrīz ikvienam un, tev nav arī jābūt diži bagātam vai profi foto spečukam.

Šodien viena no vadošajām UAV ( unmanned aerial vehicle) jeb dronu, kompānijām DJI piedāvā lieliskus kadrus filmējošus, gudrus un visādi citādi lieliskus aparātus, sākot no apmēram 400 €.  Piemēram LMT veikalā jūs variet tikt pie šāda lieliska viedpalīga maksājot par to 11€ mēnesī.

Divos vārdos par firmas zīmi DJI. Tīri oficiāli tā ir Ķīniešu kompānija, bet, parokoties nedaudz dziļāk, varam atrast samērā lielu saikni ar APPLE. Par kvalitāti un servisu varu teikt ka tas ir ļoti augstā līmenī.

Iemācīties lidot tā, lai varētu sākt filmēt, nav nemaz tik grūti. Pēc pirmo veiksmīgo pacelšanos un nolaišanos manevru izpildīšanas, jums sāks likties ka esat jau spečuki, bet, jo vairāk to darīsiet, jo vairāk sapratīsiet, ka mācīties un izbaudīt lidošanas kaifu, nāksies visu atlikušo laiku. Un, tāpēc tas tiešām ir hobijs (dažam arī darbs kaut kādā mērā), kurš neapnīk un sagādā baudu, arī nelielu adrenalīna devu, ik reizes, kad šīs lieliskais aparāts ir gaisā.

Par naudas pelnīšanu tikai pāris vārdos.

YouTube vai Wimeo reklāmas;

Nekustamais īpašums;

Kāzas un citādi svētki;

Dažādi foto  vai video materiālu online veikali;

Lielisks materiāls jūsu weblapas saturam un daudz kas cits.

Pamēģiniet, tas, it sevišķi COVID-19 pašizolacijas un mājās sēdēšanas apstākļos, ir ideāls veids kā palikt virs ūdens gan fiziski, psihiski un arī materiāli.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.