Mavic 2 Zoom Drons, Reāla Lietotāja Pieredze.

Jau kādu laiku man tirda doma padalīties savā nelielajā pieredzē lidojot un filmējot ar dronu, konkrētāk ar firmas DJI vienu no flagmaņiem- Mavic 2 Zoom.

DJI Mavic 2 Zoom un DJI Osmo Mobile 3

Ja runājam par to, ka, vai šī weblapa ir īstā vieta kur par šo rakstīt, tad, kāpēc gan ne?

Pilnīgi pašsaprotami, ka šis, samērā padārgais, aparāts nav domāts vienkārši, lai tikai padraiskotos un papriecātos par tā lieliskajām lidošanas spējām.

Šodienas tehnoloģijas ļauj aprīkot dronus ar lieliskām foto un video kamerām par pieņemamām cenām. Tātad, unikalitāte šim pasākumam ir tā, ka gandrīz ikvienam ir iespēja fotografēt vai filmēt no putnu skata un ieraudzīt sev blakus esošās vietas un lietas pavisam citādi. Gan jau reti kurš nav redzējis šādus video vai foto interneta dzīlēs vai pa TV.

Vai šo pasākumu var saistīt ar pasākumu “Darbs Internetā”?

Manuprāt, pilnīgi noteikti.

Pēc kāda laiciņa (dažam varbūt jau tas ir ļoti pazīstams un nesagādās nekādu problēmu), jūs apgūsiet iemaņas, lai nebūtu kauns ievietot savus samontētos video vai lieliskos foto skatus, publiskajā telpā.

Tas neierobežojas tikai ar visiem tik zināmo un populāro YouTube kanālu vai Facebook, kur nav nemaz tik vienkārši monetizēt jūsu materiālu. Ir lērums citu vietņu, kur ir pieņemamāki noteikumi.

Jebkurā gadījumā, ir jāsāk kaut ko darīt ievērojot konkrētās vietnes noteikumus vai TOS (Terms of service, jeb juridiskā vienošanās starp pakalpojuma sniedzēju un personu kura vēlas lietot šo pakalpojumu).

Vairums, kuri ir kaut ko fotografējuši vai filmējuši, savus materiālus arī ir publicējuši gan FB, gan YT un arī reizēm ir saskārušies ar dažādiem ierobežojumiem vai publicētā garadarba bloķēšanu.

 Tas ir normāli, izņemot dažādus aizliegtos materiālus, kā terorisma, porno, atklāta agresivitāte uc. Vairums dažādu remarku no YouTube vai FB varētu būt saistīti ar mūzikas izmantošanu un tas tiek atzīmēts kā Copyright claim (laikam latviski kā autortiesību pārkāpums). Nekas jau traģisks, vienīgais ka nevarēsi ievietot reklāmas, līdz kuru ievietošanas iespējai tavam kanālam vēl ilgs ceļš ejams. Jūsu kanāla apmeklējumam ir jābūt 4000 skatīšanas stundas gadā un vismaz 1000 kanāla abonētāju.

Ne jau vienmēr ir jācer uz Facebook vai YouTube naudas maisiem. Bieži vien tie skaistie skati no debesīm var piesaistīt pavisam negaidītus piedāvājumus. Klasiskie ir drauga kāzas, dzimšanas diena vai kristības. Kāpēc gan nepalūgt stundiņu tava laika lai uzklikšķinātu kaut ko no augšas? Pavisam cits skats. Profesionālie kāzu dronisti prasa samērā brangu naudu, bet kādu piecdesmitnieku galīgi nav žēl, un tas pat vēl čomam, vai čoma čomam.

Vēl samērā pieprasīts var būt skolas izlaidumi vai kāda kaimiņu bērna dzimenīte. Domāju, ka šis saraksts ir samērā plašs.

 Jā reklāmās ir pilns ar, tā saucamajiem, kāzu un viesību fotogrāfiem kuri pielieto arī dronus un daudzi to arī izmanto, jo tas ir šo cilvēku vai firmu bizness un cenas ir dažādas, bet ne visiem pa kabatai.

Ko es ar visu augstāk minēto gribēju pateikt ?

Laba, kvalitatīva drona esamība tavā arsenālā pilnīgi noteikti var būt kā papildus ienākuma un godīgs darbs internetā sastāvdaļa.

Tātad, apmēram nepilnu gadu atpakaļ es iegādājos DJI Mavic 2 Zoom dronu.

Nav ko slēpt, ka brīvas naudas apmēram 1300€, man nebija un izmantoju LMT bezprocentu kredītu. Ikmēneša maksa pilnīgi pieņemama un, pirkts tepat LV oficiāli ar garantiju blā, blā.

Mana lidošanas prasme- nulle, filmēšanas un fotografēšanas iemaņas varbūt nedaudz virs šī cipara. Tomēr ir bijuši gandrīz visu modeļu iPhoni, krievu laikos pat Zenit filmiņu spoguļkamera kamera un, gadus padsmit atpakaļ, Canon digitālā kamera.

No sākuma gan tā kā vajadzēja (vēl tagad daudz vajag) iemācīties pacelties no zemes, vismaz līdz koku galotnēm. Sāku gan ar, jau pieminēto, YouTube padomu un informācijas meklēšanu.

Dronu pasaule aug straujos tempos, un arī informācija par to pielietošanu ir gana apjomīga. Tagad gan nedaudz grūtāk izlobīt, kas ir derīgs, bet kur nav jēgas tērēt laika vai iegūt maldus informāciju. Tas gan būs jāatstāj katra paša izvēlei, jo meklēšanas un vērtēšanas kritēriji nereti var atšķirties atkarība no personīgās pieredzes attiecībās ar Google.

Dabiski, ka pirksti niezēja un gribējās ātrāk tikt pie praktiskās puses, jo Mavic 2 Zoom tehniskie dati likās iespaidīgi. Kas gan gandrīz ikvienam no sākuma visvairāk interesē?

Cik tālu tad var aizlidot?

Eiropas modelim tas cipars ir 5 km pie ideāliem laika apstākļiem (Amerikāņu versijai esot 7 km). Šis rādītājs galvenokārt ir saistīts ar signāla stabilitāti un stiprumu starp vadības pulti un pašu lidaparātu.

Uzreiz, pēc manas pieredzes reālajā dzīvē. Esmu virs atklātas jūras lidojis filmēt kuģus un 4,7 km attālumā signāla stiprums vēl bija pilnīgi stabils, lai pārraidītu attēlu uz iPhoneX displeju, kurš ir ievietots un savienots ar DJI Mavic 2 pulti, ar kura palīdzību notiek drona vadība un filmēšana.

Šādos gadījumos gan vairāk jāuztraucas un jāseko līdzi drona akumulatora rādītājiem, lai pietiktu degvielas atgriezties atpakaļ, vai sliktākajā gadījumā, līdz drošai vietai uz sauszemes. Te uzreiz padoms, sekojiet vēja virzienam un stiprumam, ņemot vērā to, ka tas var negaidīti izmainīties, it sevišķi lidojot virs jūras.

Nevajag uzreiz krist panikā, kad uz displeja parādās informācija par RTH (return to home vai atgriezties mājās). Ja ir nepieciešamas vēl pāris minūtes, lai pabeigtu noķert labus kadrus, droši, parasti šis Warning ir ar samērā drošu laika rezervi.

Patiesības labā gan jāsaka, ka jušana nav no tām patīkamākajām, kad tev baterijas indikators rāda ap 40%, tu lido pa taisno atpakaļ no 4 km attāluma virs jūras, bet liekas, ka distance sarūk daudz lēnāk, nekā plok degviela tavam dronam. Tas tev nav lidot virs pļavas vai pat meža, kur sliktākajā gadījumā, tu uzkārsies kādā no zariem (man arī ir pieredze) un sabojāsi kādu propelleri, kuri ir brīvi nopērkami par 12€ par pāri. Apakšā ir ūdens, un, ja kvadkopters ar tukšu bāku nosēdīsies H2O, tad…tad jāpērk jauns.

Starp citu, tā joka pēc, esmu lasījis tādu atziņu vai joku dronistu forumos, ka “Par daudz maz īsta drona pilotu var uzskatīt tikai tos, kuri ir pazaudējuši vai sadauzījuši vismaz vienu lidaparātu.”

Okei, ievadam šodienai pietiks.

Turpinājums sekos.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.