Niša un Atslēgvārdi

Daudzi domā, ka pelnīt internetā ar savu mājas lapu šodien ir neiespējami vai ļoti grūti. Potenciālos strādāt gribētājus bieži vien baida fakts, ka visas pelnošās nišas ir aizņemtas vai nu arī ir tik milzīga konkurence, ka līst tur iekšā, tērēt laiku un naudu būtu bezjēdzīgi.
Kuras tad tiek uzskatītas tās populārās un pelnošākās sfēras, ar ko var pelnīt naudu internetā:

– Pelnīt naudu vai taupīt naudu (Make Money or Save Money);
– Pašattīstība (Self Development);
– Garīgā, spirituālā un pārdabiskā sfēra (Spiritula/Supernatural);
– Informācijas tehnoloģijas IT (Information Technology);
– Iepirkšanās (Shoping);
– Veselība un sports(Health and Fitness);
– Attiecības un iepazīšanās (Relationship and Dating);
– Problēmas un to risināšana (Life Problems and Solutions);
– Receptes un ēdienu gatavošana (Food Recipes and Cooking);
– Hobiji un amatniecība (Hobbies and Crafts).

Droši vien kāds var iebilst, ka vēl ir kāda ļoti populāra Interneta Mārketinga niša, un jums būs taisnība, jo tas reizēm ir samērā subjektīvs spriedums.

Pilnīgi noteikti, ja mēs iedrukāsim Google meklētājā, nu kaut vai „Relationships and Dating”, tad milzīgs cipars 189 000 000 parādīsies meklējumu rezultātos, bet, ticiet man, jebkurā, pat vismeklētajā un populārākajā sfērā, var atrast savu „zemu karājošos augli” (Low-Hanging Fruit).

atslēgvārdi

Veicot atslēgvārdu meklēšanu un analīzi mēs bieži vien atrodam pilnīgi neiedomājams lietas ko cilvēki meklē visā pasaulē. Iesācēji apjūk, ko un kā meklēt, ar kādu nišu sākt un kādus atslēgvārdus lietot. Šodien ir pieejams samērā liels daudzums dažādu bezmaksas un maksas Atslēgvārdu meklēšanas rīku (Keyword Tools). Cik tie ir rezultatīvi droši vien parādīs laiks, bet rūpīga un gudra atslēgvārdu izvēle palīdzēs jums ātrāk un vieglāk sasniegt vēlamo rezultātu-jūsu weblapas apmeklētāju pieaugumu, kas agrāk vai vēlāk realizēsies ar $ vai € guvumu.

Īstenības labad gan jāsaka, ka gandrīz ikviens bezmaksas Keyword Tool, lai izmantotu visu tā potenciālu, kļūst par maksas rīkiem. Vai nu tā ir vienreizēja maksa, vai ikmēneša maksājumi.

Es lietoju Jaaxy. Tas ir samērā vienkāršs, bet pilnīgi apmierina, pat ļoti apmierina gūtie rezultāti. To var lietot testa režīmā 30 meklējumiem vai par ikmēneša maksa.

jaaxy

Man no iepriekšējie gadiem vēl ir palikuši Market Samurai un Micro Niches Finder, bet tos gandrīz vairs nelietoju. Vēl kas attiecībā uz šiem rīkiem, galvenokārt tie ir domāti Angļu valodā. Ir šur tur arī Spāņu, Franču vai Vācu valodas redzētas, bet par latviešu atslēgvārdu meklēšanas rīkiem es neko nezinu. Īstenībā man arī nav bijusi sevišķa vajadzība pēc tāda.

Var jau arī izmantot Google Keyword Tool vai lietot alfabēta tehnoloģiju meklējot atslēgvārdus. Tie ir bezmaksas, bet tas tomēr aizņem samērā daudz laika un ir jābūt pieredzei labu rezultātu sasniegšanai.

…jebkurā sfērā var pelnīt internetā.

Kā jau sacīju, tad pilnīgi jebkurā sfērā var pelnīt internetā. Katru dienu vairāk nekā 3,5 miljardu meklējumu notiek tikai Google vien. Tas ir milzīgs skaitlis un neviens offline bizness tādiem cipariem pat tuvumā nevar stāvēt. Es šeit vienā rakstā nevaru, varbūt pat ne visai labi mācētu, izklāstīt kā atrast savu nišu. Varu pateikt tikai  ka esmu iemācījies un samērā veiksmīgi to pārbaudījis pats uz sevi.

Tev ir jākļūst ekspertam savā nišā un tas viennozīmīgi arī notiek. Labāk tomēr ir izvēlēties daudz maz zināmu un, vēl labāk, paša interesējošu sfēru. Jo vairāk tu meklē informāciju un raksti saturu savai lapai, jo gudrāks kļūsti pats to nemaz nemanot.

Es izvēlējos sev samērā pazīstamu un interesējošu sfēru kas saistīta ar GPS pielietošanu ikdienas dzīvē. Sākumā domāju, ka zināmā mērā jau esmu maziņš ekspertiņš, bet, jo vairāk iedziļinājos, jo vairāk sapratu, ka daudz ko nezinu, ka ir tik daudz interesanta ap un par manu tēmu. Un to, ka civlēkus interesē un viņi meklē internetā informāciju, kas nereti izpaužas kā konkrētas lietas pirkšanu. Tā var būt gan fiziska lieta gan elektronsks informācijas nesējs vai programma.

Rokos internetā, salīdzinu dažādus viedokļus un cenšos atrast un piedāvāt cilvēkiem tādu informāciju, kuru gūstot var tikt atrisināta kāda problēma vai nesaprašanās. Vienkārši pasakot- Nopērc šo lietu tā ir laba, reti kad būs pozitīvs iznākums. Ir jācenšas pierādīt, ka esi Eksperts šinī jomā un tavs padoms ir vērtīgs. Ne vienkārši jācenšas, bet godīgi un pamatoti jāpierāda un jāparāda, ka tu zini par to ko stāsti.

Var teikt tā, ka neesmu galīgi zaļš Interneta Mārketinga jomā, bet nokļūstot Wealty Affilate Universitātē, iemācījos, pastāvīgi mācos un atklāju daudz jauna, tai skaitā arī kā pareizi meklēt atslēgvārdus un ko JAUNU jau savā esošajā nišā.

______________________________________________________________

Lai Jums veicas un, ja ir kādi jautājumi vai komentāri, lūdzu nekautrējieties. Atbildēšu noteikti pēc iespējas un savā zināšanu līmenī. Ja ko nezināšu, centīšos to noskaidrot, tā pats kļūstot vēl mazliet zinošāks.

2 Comments

 1. Andris

  Cik derīgs ir šis jūsu aprakstītais atslēgvārdu meklētājs, ja to lieto citās valodās? Vai veidojot blogu, nu vai mājas lapu latviski vai krieviski, tas wealthy affiliate programma palīdzēs?

  Reply
  1. Andrejs (Post author)

   Sveiks Andri!
   Nē, JAAXY ir derīgs tikai English. Wealthy Affiliate sniedz lieliskas zināšanas un palīdzību ikvienam. Komunikācija gan notiek angļu valodā, bet hostingā var būt web lapas kaut vai ķīniešu. Divos vārdos WA palīdzēs viennozīmīgi.

   Reply

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.